Home » Життя школи

Школа №280

Школа І-ІІІ ступенів №280 Дарницького району м.Києва – навчальний заклад з українською мовою навчання, який включає три ступені освіти:

1- 4 класи – початкова школа

5 – 9 класи – основна школа

10 -11 класи – старша школа

Педагогічний колектив нашої школи – це професіонали високого рівня, які створюють сприятливі умови для всебічного розвитку дітей, надають широкі можливості для реалізації їх здібностей через навчання, виховання, науково-дослідницьку та творчу роботу.

Ми пропонуємо:

Для навчання:

 • інтерактивні методи навчання
 • кваліфікованих вчителів
 • затишні класи
 • спортивний зал
 • два комп’ютерних класи
 • англійську мову з 1 класу
 • основи інформатики з 2 класу
 • німецьку мову з 5 класу

Навчання за напрямками:

З десятого класу профільне навчання у філологічному (українська мова) класах.

Для дозвілля та відпочинку:

 • чудову бібліотеку
 • гуртки різноманітних напрямків
 • спортивні секції
 • екскурсії містами України
 • тематичні екскурсії.

Життя школи

 • Випуск 2021. 11 клас

___

 • Випуск 2021. 9-А та 9-Б класи

Останній дзвоник 2019 » Профспілка працівників освіти і науки України

Відео-кліп на пісню “Червона рута”

«Танцюємо разом» – майстер клас від танцювальної  студії «Лінія танцю» 

Флешмоб до дня вишиванки від учнів початкової школи

 • Репетиція учнів старших класів до конкурсу “Сокіл” (“Джура”)

 

онлайн етапі міської онлайн гри “Юніор” 2020

та посіли ІІ місце🏆🥈🤗Вітання переможцям🎉.

 

 •  Запрошуємо  зробити неперевершені, святкові новорічні фото біля нашої оновленої фотозони🎅🎄

 • Святкуванн Нового Року

Насичений подіями рік добігає кінця, і наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. День Святого Миколая – чисте, світле, добре, традиційне свято,  яке з нетерпінням чекають усі діти. Для дорослих – це нагода продемонструвати свою любов, стати на деякий час добрими чарівниками, подарувати частину своєї душі. Для дітей воно стає чарівною казкою.

19 грудня в школі відбулося справжнє дитяче святкове  дійство, яке охопило безліч заходів, організованих протягом цього дня:

Святий отче, Миколай,
Мою хату не минай!
Подаруй мені потіху
І торбину, повну сміху,
І здоров’я для родини,
Красну долю для Вкраїни

– святкове  радіовітання,  виступи танцювальних гуртів «Радуга»   та «Лінія танцю»:

 

-майстер-класи:

* по виготовленню та оздобленню  «миколайчиків»  для учнів початкової школи,  які підготували  батьки;

*аплікація «Створи образ Діда Мороза», який пройшов в бібліотеці №143;

– театралізовані вистави «Рукавичка», «Парад казкових героїв»;

 

-новорічні конкурси та забави  для учнів початкової школи  від Діда Мороза та Снігурочки;

– кульмінацією дійства став прихід  Святого Миколая, який  привітав учнів 1-4 класів зі святом та подарував  довгоочікувані солодкі подарунки.

Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали усіх присутніх в цей святковий день, якою великою справою є творити добро та  дарувати один одному любов.

Протягом 22 листопада в школі було проведено ряд заходів з метою вшанування пам’яті жертв голодомору, донесення до школярів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років:

-перегляд документальних  відео – та фотоматеріалів для учнів старших класів, що дало змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках.  В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями, опухлі і змучені від голоду діти, дорослі, люди похилого віку. Вчителями були зачитані уривки зі спогадів очевидців цієї жахливої сторінки історії України;

-змістовна «Година спілкування» пройшла в бібліотеці №143 з учнями 7-х класів. Увазі учнів було запропоновано перегляд документального відео зі спогадами очевидців страшного голоду на Чернігівщині, що дало змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках. В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і замучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі. У ході заходу працівники також розповіла учням про зловісний закон «П’яти колосків». Ці колоски та вогники нагадують нам, що ми не маємо права забути мільйони жертв Голодомору; ця тема не може бути байдужою для кожного з нас.

досить потрібну і пізнавальну мандрівку організували для учнів 5-11 класів до селища Меджибіж, що у 30 км від Хмельницького. А саме – до могутньої Меджибізької фортеці, на території  якої створений Музей пам’яті жертв голодомору 1932-33 років на Хмельниччині. Він є унікальним завдяки  мистецькому оформленню. Тут все підпорядковано єдиному задуму: не просто показати, що в Україні (в тому числі і на Хмельниччині) був голодомор і загинуло стільки-то людей, а що проти українців було здійснено злочин, і злочин цей страшний. Пам’ять про Голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім сущим на Землі.

21 листопада 2019 року у школі відбувся ряд заходів до відзначення Дня Гідності та Свободи,

метою яких було утвердження серед учнів ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та  у період з листопада 2013 року по лютий 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.  Заходи в школі відбувалися  під  загальною назвою «Нескорена та  незламна Україна»:

-учителі початкової школи  провели  «Хвилинки пам’яті», розповідаючи в доступній для дітей формі  про події, які відбувалися в нашій державі. Діти намалювали малюнки на тему: «Щаслива дитина- це коли…»;

 

 

-шкільна бібліотека підготувала книжкову експозицію «Виховуємо громадянина-патріота України»

-«Патріотично – інформаційна година»- «Україна – територія Гідності і Свободи. АТО. Хроніка війни» за участю військовослужбовця Окремої комендатури охорони і забезпечення Державної прикордонної служби України, учасника АТО Юрія Гладченка з учнями 10-11 класів, який  розповів про доленосні  події в Україні, коли українці постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.  Учні активно долучилися до обговорення подій Революції Гідності та бойових дій на Сході,  висловили свою громадянську позицію; переглянули фільм про Луганський прикордонний загін, який брав участь в обороні  Луганська в 2014 році;

 

-«Урок мужності» з переглядом документального фільму «Зима, що нас змінила. 6 років по тому », протягом якого вчителі разом з учнями  згадали хронологію подій періоду листопада 2013 року – лютого 2014.

Сьогодні в нашій школі відбулась товариська зустріч з волейболу між командами школи 305 і 280.

Наша команда перемогла!!!

Переможці першого етапу Клубного турніру SHOGUN.

Дякуємо нашим тренерам Олексію Кузнецю та Олені Очередько.

Тиждень української мови та літератури відбувся з 11.11 по 15.11

Оформлення вестибюлю

Відбулись літературні зустрічі в бібліотеці 143 до 250- річчя з дня народження І. Котляревського Мовно- літературний квест Це Мовознавчий турнір у 11-б класі. Виховний захід, присвячений Дню украінськоі мови та писемності. Учні читали вірші про мову, інсценізували уривки із п‘єс І.Котляревського « Наталка Полтавка», І.Нечуя- Левицького «Кайдашева сім‘я»; інсценізували гуморески Павла Глазового. Співали украінські пісні, танцювали

Розв‘язували кросворди

Взяли участь у конкурсах знавців творчості Т. Шевченка та украінськоі мови імені Петра Яцика

Тиждень украінськоі мови підготували та провели вчителі- філологи: Нужненко Т. , Блажевич Л., Щербатюк Т, Сторожук Л, Юденко- Паламарчук О, Лаврик К

 

Щорічно 13 грудня християни вшановують Андрія Первозванного, як першого із дванадцяти апостолів Ісуса Христа. А усі традиції, прийшли до нас із язичницького свята Ядрея, згадки про яке походять аж із сьомого століття. Саме з Ядреєм пов’язані  усі народні обряди,  ворожіння, традиції, народні прикмети, гадання, гра Калита,  і, звичайно,  Андріївські вечорниці – невичерпне джерело яскравої неповторності українського народу, а учні 7-х класів надали можливість всім бажаючим поринути в розмаїття  українських звичаїв та традицій. В народі кажуть: «Зима прийшла – і празників привела».

Аби щастя було в хаті,

Щоб усі були багаті,

Аби було любо, мило,

Аби всі були щасливі.

В цей день на одній із перерв шкільними кухарями був проведений майстер–клас по ліпленню вареників, в якому взяли участь всі бажаючі-від малечі до дорослих.

А в початкових класах пройшли «Родинні класні свята» із  смачними українськими варениками, бо  за традицією, в День святого Андрія обов’язково потрібно їсти вареники – щоб бути щасливим в прийдешньому році.

Віддаючи шану минулому, беручи усе найкраще у наше сьогодення, ми  відроджуємо усе найдорожче, що є у народу: його мову, пісню, історію…

 

Перші класи відсвяткували свій перший ювілей. Вони прийшли до школи сотий раз. Показали батькам чого навчилися за цей невеликий проміжок часу

Грудень – місяць, у якому найбільше свят. І скільки б ми не нарікали на холод і темряву цього місяця, через майже щоденність свят у ньому зазвичай він проходить яскраво, святково і натхненно.

7 грудня – День Катерини –«свято дівочої долі». В цей день  вшановують  Святу Катерину – покровительку любові і шлюбу. І саме  цей день в 2019 році започаткували як Всеукраїнський день Української Хустки, яка  є одним із видів нашого народного мистецтва.

З цією метою в школі були організовані та проведені заходи:

* виставка «Суцвіття української хустки» з представленням фото з намотуванням та накладанням хустки;

*флешмоб «Зав’яжись на Катерини у бабусину хустину», в якому брали участь як вчителі, так і учні, щоб не забувались, а примножувались скарбниці українських звичаїв та традицій.

6 грудня в День збройних сил України у 3-Т відбулась Естафета-змагання між хлопчиками та батьками класу

Вже стало традицією школи проводити День самоврядування. 5 грудня 2019 року учні 9-х – 11-х класів помінялись місцями зі своїми вчителями. Діти готувались і проводили уроки. На перервах на всіх чекали “сюрпризи”. Всі охочі брали участь у майстер-класах з хореографії, хіп-хопу, вокалу, гри на гітарі та акордеоні. Цей день запам’ятається учням і вчителям як один із найбільш яскравих днів шкільного життя, а ця традиція збережеться на наступні роки.

7 грудня 2019 року учні нашої школи (середня вікова група 2008-2005 р. н.) рій “Стріла” взяли участь у Міському конкурсно-спортивному заході “Ми – діти твої, Україно”, присвяченому Дню Збройних сил України.
Наші досягнення:
✔️ Конкурс “Впоряд” – ІІ місце;
✔️ Спорядження магазину АК патронами – Колісніченко Микола – І місце;
✔️ Змагання “Індивідуальне перетягування линви” – Колісніченко Микола ІІ місце;
Чава Василь (старша вікова категорія) – ІІ місце.
Вітаємо🎉🏆

6 грудня в нашій школі відбувся вечір пам’яті “Зірки залишають слід…”, присвячений 70-й річниці від дня народження Слюсаря Антона Францовича.

Є люди, як зірки-
Стосонячно палають.
Й по смерті не згасають:
Їх душі світять нам віки…

Такою Зіркою для нас є Слюсар Антон Францович. Це людина-легенда, людина – епоха, це вчитель, наставник, колега, товариш, “батько”. Це Людина з великої літери!
В холі можна було побачити виставку його особистих речей, фото, друкованих робіт.
Вшанувати пам’ять Антона Францовича прийшли його випускники, одногрупники, колеги, дружина – Софія Андріївна та просто небайдужі люди.
Звучали теплі слова, спогади, жаль…
Цей захід – це належна данина нашому Наставнику і Вчителю, пам’ ять наша і шана живі назавжди…

 3 грудня учні 6-А класу взяли участь у районному конкурсі “Ми за здоровий спосіб життя!”

8 листопада учні школи писали Всеукраїнський радіодиктант

В бібліотеці школи I-III ступенів № 280

в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек,

тема якого «Бібліотека нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня ».

Протягом жовтня було проведено ряд заходів :

 1. Фотоконкурс « Моє хобі – читання » 1 – й тиждень
 2. Дублер – шоу « Бібліотекар на час» 2 – й тиждень
 3. Відеофлешмоб « Я і Книжка » 3 – й тиждень
 4. Конкурс на кращий Лепбук « Читаємо, малюємо, граємо » 4-й тиждень

 

Україна! Країна смутку і печалі, краси і радості, різних звичаїв і обрядів, гучної української пісні, швидкого танцю та красивої природи… Все частіше ми звертаємось до наших витоків: історії нашої країни, рідної мови, козацької вольниці… Звертаємось до минулого, щоб зрозуміти сучасне.

Протягом жовтня у школі організовано проведення низки тематичних заходів, присвячених Дню захисника України, Дню українського козацтва, а саме: виховні години, «Інформаційні години», лекції, бесіди, виставки художньої та документальної літератури, спортивні змагання, екскурсії тощо:

-«Інформаційні години» на тему «Козацька слава в дзеркалі тисячоліть», проведені разом з бібліотекою №143, під час яких познайомили учнів з історією свята Дня захисника України та пригадали традиції славного українського козацтва. Після перегляду фільму відбулося активне обговорення, адже мужність, звитяга, розум та козацька слава наших прадідів червоними нитками прописана на сторінках літопису української історії;

– урок «Мужності» – «Хай живе козацька воля, хай живе козацький дух». Особливо цікаві завдання чекали учнів під час конкурсів  «Козацька кмітливість», «Сильна рука козака», «Спостережливий», «Найсильніші духом», «Січові порядки», «Козацькі повір’я та звичаї», які дозволили зануритись в неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби;

– козацькі перегони «Козацькому роду нема переводу» – серед учнів 1-2-х класів, під час яких діти познайомилися з історією козацтва та козацьким статутом,  прийняли участь у козацьких забавах на уважність, взаємодопомогу, витривалість та ввічливість; а після перегляду фільму «Дітям про козаків» відбулося активне обговорення, під час якого байдужих не виявилося, адже мужність, звитяга, розум та козацька слава наших прадідів червоними нитками прописана на сторінках літопису української історії;

-«Година спілкування» – «Слава козацька вічно жива»,  присвячена найбільш яскравим постатям Війська Запорізького, їх державній діяльності; учні прийняли участь у вікторинах та логічних конкурсах, ознайомилися з викладкою книг про українське козацтво;

-мозковий штурм «Наша слава козацька не вмре, не загине!» між учнями 7-х класів. Діти  розповідали про свято Козацької Покрови,  історію виникнення козацтва та їх звичаями. Учні також стали учасниками цікавої історичної вікторини;

-протягом тижня команди школи брали участь у районних та міських патріотичних заходах:

*військово-патріотичний захід «Я –патріот України»  на базі Окремої комендатури охорони і забезпечення Державної прикордонної служби України (10.10.19), участь у  військово-спортивних змаганнях учнів 9-11 класів;  команда школи посіла другу місце у змаганнях з перетягування канату;

*Фестиваль патріотичних ідей, проведення якого було організовано на території Центру позашкільної освіти та спеціальної школи №10;

-вишкіл-гра «Козак-квест», міський етап  якого проходив  на Трухановому острові;  команди школи посіли 4 та 5 місця;

– спортивний захід “Нащадки козацької слави», в якому змагались учні початкових  класів продемонстрували силу, спритність, витривалість; показали знання з історії козацтва;

-наймаштабніше та найцікавіше дійство-проведення козацького квесту, в якому брали участь команди (рої)  5-11 класів. Учні підготували  патріотичні вірші, пісні та девізи роїв, взяли участь у козацьких розвагах: відповідали на питання вікторини, «варили кашу», «носили воду», змагалися на спритність у естафеті з перешкодами, міряли силу на руках та перетягували линву, проявили знання про видатних особистостей України в конкурсі «Фонд нації» та інші.  Весела атмосфера панувала впродовж  всього заходу, а вкінці свята всіх учасників пригощали  справжнім козацьким кулішем.

24 вересня відбувся відкритий урок « Пісня- душа народу».
Украінська пісня – одне з найцінніших надбань нашого народу. Коли вона звучить, серце не може залишатися байдужим і холодним, бо в ній стільки тремтячоі щирості, ніжності, душевності.
Учні 9-А,Б класів виконували украінські народні родинно- побутові пісні, інсценізували іх. Урок підготувала вчитель украінськоі мови та літератури Нужненко Т. П.

Районні змагання “ТуризмФЕСТ”

«СтопБулінг»

У рамках інформаційної кампанії «СтопБулінг» протягом Тижня проводились просвітницькі заходи щодо  запобігання та протидії  проявів булінгу у шкільному  середовищі:

проведення уроків «відвертого спілкування» в 1-11 класах: «Змінюй в собі негативне ставлення до інших»,  «Допоможи собі рятуючи інших», «Про стосунки в учнівському середовищі», «Булінг у школі. Наслідки шкільного насилля», «Як протидіяти шкільному булінгу», «Не стань жертвою булінгу», ««Булінг. Шкільна травля»;

  

-«Ігротека» – профілактика булінгу в початковій школі-«Обережно, булінг», «Викресли булінг»;

-«Інформаційна година»- «Булінг в школі. Як його розпізнати?» , створення буклету- пам’ятки «Стоп булінг!» ( учні 3-Л класу -класовод Набільська Л.І.);

зустріч учнів 9-х класів із представником юстиції  Мандришорою О.Д.–тренінг «Stop булінг!», в ході якого висвітлювались питання визначення видів булінгу; практичні вправи «Як уникнути булінг»; відеоролики: «Про блоги» та «Як підвищити свою самооцінку»;

перегляд мультфільмів «Про події в нашому житті…» з обговоренням шляхів вирішення  конфліктних ситуацій;

онлайн-тестування  на тему:  «Безпека спілкування у мережі Інтернет» серед учнів середньої та старшої школи;

   Робота соціально-психологічної служби школи:

Години спілкування»- «Що таке булінг?», «Профілактика булінгу в учнівському середовищі» –  з учнями 7-8-х та 9-11-х класів з метою розширити знання про булінг та види насилля; формувати нетерпимість до проявів агресії; розвивати співчутливе ставлення до жертв насилля; розвити навички надання допомоги та захисту своїх «особистісних кордонів»;

  –проведення анонімного анкетування з учнями 7 – 11 класів з проблем насильства, яке проводилось з метою виховання почуття толерантності у дітей, бути небайдужим до чужого горя; запобігання дитячому насиллю та виховання культури спілкування серед учнівської молоді.

       В ході організації та проведення заходів в рамках Всеукраїнського тижня  протидії булінгу кожна дитина для себе напрацювала алгоритм дій при виявлені явища булінгу та механізм самозахисту. Правопросвітницькі заходи в школі були направлені на акцентування уваги учасників освітнього процесу на протидії випадкам булінгу у шкільному середовищі та
формування в суспільстві нульової толерантності до цього явища.

Ось так весело пройшов у школі Олімпійський тиждень

Свято Першого дзвоника 2019-2020

SONY DSC

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

 

 

Травень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Виставка «Блокпост Пам`яті. Дарниця» Флешмоб учнів школи 280, хореограф Гомонова Анастасія

Відео до дня народження Ліни Костенко

Hostpro