Home » Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови

Над усі багатства і припливи мод

Шануймо мову серцем і вустами.

Народ без мови-це вже не народ,

Без мови всі ми б сиротами стали.

21 лютого 2020 року наша школа відзначила Міжнародний день рідної мови. Були підготовлені та проведені цікаві різноманітні заходи з метою розвитку вміння вільно володіти словом, виховувати почуття патріотизму, національної гордості за мову. Під час проведення заходів використовувалися різні форми і  методи роботи:

Тематична виставка книг «Плекатимеш мову – цвістимуть слова»

Диктант національної єдності «Україна на межі тисячоліть»

перевірив рівень готовності учнів 8-х та 9-х класів до майбутніх диктантів ДПА.

Учні 5-х класів закріпили та вдосконалили знання з лексикології, фразеології, морфології, збагатили словниковий запас у ході мовознавчої вікторини «Цвіти і сяй, моя державна!».

Під час круглого столу «Дзвени, рідна мово!» учні 6-х класів удосконалили знання частин мови, виявили кмітливість та спостережливість при розв’язанні суперечливих завдань.

Переможці мовного конкурсу «Битва синонімічних рядів» збагатили словниковий запас та культуру мовлення.

Філологічний конкурс «Юні поети» розкрив творчі таланти шестикласників: із уст дітей лунали авторські поезії про мову.

Мовознавча вікторина у 5-А класу «Світ слова» виховує любов до рідної мови, рідного краю, повагу до народної мудрості.

Мовознавчий турнір  «Чи знаєш ти частини мови?» перевірив знання п’ятикласників з морфології.

Цікавим та змістовним був конкурс-гра «Буває, що слово відоме давно, та знає не кожен, що значить воно» (клас), який сформував навички колективної роботи, згуртованості та відповідальності за спільну справу.

Розв’язування мовних кросвордів «Магічні квадрати» розвинуло логічне мислення учнів, увагу, пам’ять, спостережливість, кмітливість.

Актуальна тематична презентація «Значення мови в житті людини» спонукає учнів до розуміння важливості досконалого володіння рідною мовою в сучасному світі.

Оформлення тематичних стінгазет розкрило художнє образне мислення учнів

Вересень 2021