Home » Пам’ятки з безпеки життєдіяльності

Пам’ятки з безпеки життєдіяльності

Пам’ятка безпечної поведінки під час літніх канікул

1. Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.
2.Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.
3. Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.
4. Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.
5. Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.
6. Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.
7. Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.
8. Під час відпочинку на узбережжі слід обов’язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.
9. Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.
10. Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

На дорогах і вулицях:

1. Ходити по узбіччі дороги або вулиці назустріч руху транспорту.
2. Обходити автобус ззаду, а трамвай попереду.
3. Почувши шум транспорту, озирніться і пропустіть його.
4. Не виходьте на дорогу в зонах обмеженої видимості з боку водія і пішохода.
5. Не відпускайте від себе дітей молодшого віку в місцях руху транспорту.
6. Їзда на велосипеді по дорогах допускається з 14 років на відстані 1-го метра від узбіччя, а групова їзда – в колону по одному.

Правила поведінки на воді

Найбільш чудовий відпочинок улітку – відпочинок на воді.

Окрім того вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Так, серед основних причин загибелі дітей на воді є невміння плавати та купання без нагляду дорослих.

Для того, щоб відпочинок на воді приніс тільки задоволення необхідно дотримуватись певних правил.

– Купатися можна тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.
– Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
– Купатися краще в спокійну безвітряну погоду при температурі води – не нижче +20С, повітря – не нижче +24С.
– Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.
– У воду заходити слід повільно: постій і почекай, дозволяючи тілу пристосуватися до температури води. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя і плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні, а також для тих, хто особливо чутливо сприймає холод.
– У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Якщо не вмієш плавати, не заходь у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії.
– У воді варто бути не більше 15 хвилин. Перебуваючи у воді, не стій на одному місці, активно рухайся, плавай. Не купайся аж доти, поки тобі не стане холодно, бо при переохолодженні у воді наступає різке скорочення м’язів, що несе за собою зупинку дихання. При перших ознаках переохолодження негайно виходь з води, переодягнися у сухий одяг, зроби декілька фізичних вправ, простих рухів, присідань або побігай.
– Ніколи не плавай наодинці. Не запливай далеко, особливо за буї, оскільки можна не розрахувати свої сили. Навчися відпочивати на воді. Для цього необхідно вміти плавати на спині. Перекинувшись на спину і утримуючи себе на поверхні легкими рухами рук і ніг, ти зможеш відпочити.
– Перед тим, як стрибати у воду, переконайся у безпеці дна і достатній глибині водоймища.
– Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
– Після купання не рекомендується сидіти на сонці, краще відпочити в тіні.
– Якщо ти став свідком того, що людина тоне чи кличе на допомогу – негайно повідом рятувальників, які завжди чергують на обладнаних для купання місцях.

Ні в якому разі:

– Не купайся без дорослих.
– Не залазь на попереджувальні знаки, буї, бакени.
– Не стрибай у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.
– Не пірнай з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.
– Не купайся біля крутих і зарослих густою рослинністю берегів.
– Не використовуй для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання. Пам’ятай, надувні матраци і надувні іграшки вітром або течією може віднести дуже далеко від берега, а хвилею перевернути, з них може вийти повітря, і вони втратять плавучість.
– Не грай у воді в небезпечні ігри, а саме: не слід підпливати під тих, хто купається, хапати їх за руки чи ноги, «топити».
– Не подавай помилкові сигнали про допомогу.
– Не купайся у непогоду, при сильному вітрі, великій хвилі. Отже, якщо ти будеш уважними та обережними і дотримуватимешся вищевказаних правил, відпочинок на воді принесе тобі лише радість та задоволення.

Травень 2022