Необхідним фактором демократизації школи виступає учнівське самоврядування. Формування ініціативної, здатної приймати нестандартні рішення особистості неможливе без широкого залучення учнів до участі або правління шкільними справами через організацію колективної творчої діяльності та учнівського самоврядування.
Учнівське самоврядування в школі діє на добровільних засадах, на основі єдності інтересів, відповідно до Статуту школи, Конституції України, законів України «Про об’єднання громадян», «Про молодіжні об’єднання та дитячі громадські організації» та Конвенцію про права дитини.
Рада учнівського самоврядування булла створена з урахуванням побажань всіх класів школи з 5-го по 11-й. До її складу увійшли представники кожного з цих класів.
Основна мета організації – виховувати у школярів активну життєву позицію, готувати до дійової участі в демократичному управлінні суспільства. Самоврядування в нашій школі функціонує з метою забезпечення виконання учнями своїх обов’язків та захисту їхніх прав.
Орган самоврядування має власний Статут і Програму. Робота налагоджена таким чином, що кожен учень має доручення (постійні, тимчасові), протягом навчання проходить школу учнівського самоврядування. Використовуються різноманітні форми і методи роботи: засідання, зустрічі за круглим столом, конференції, засідання у класах, рейди-перевірки, випуск щомісячної газети – «Планета – 280», блискавок, інформаційних вісників, організація та проведення різних свят, конкурсів, змагань.
Активізація органів самоврядування класів сприяє постійна робота рад справ (навчання, праці та порядку, спорту, відпочинку, краєзнавства, преси), яку очолюють лідери – активи класів.